Laddomat 21

Laddomat 21-60 pamaišymo vožtuvas

 

Spec akcijos kaina tik 799 EUR su PVM. Gamintojas Termoventiler, Švedija.

Pristatome prekes visoje Lietuvoje. Prekės aprašymas pateiktas žemiau, prašome susipažinti.

 

Laddomat 21-60 instrukcija (EN). Atsidaryti (failas .pdf).

Laddomat 21-60 tech info (EN). Atsidaryti (failas .pdf).

Laddomat 21-60 detalių sudėtis (EN). Atsidaryti (failas .pdf).

 

Prekės numeris ir aprašymas (72°C)
11 26 31 71 With pump Laddomat LM6, 3 pcs Cu28 valves with lever, 3 pcs thermometers, check valve for self circulation, EPP-insulation. Thermostat 72°C is mounted as standard.

Prekės numeris ir aprašymas (72°C)
11 26 34 71 With pump Laddomat LM6, 3 pcs R32 valves with lever, 3 pcs thermometers, check valve for self circulation, EPP-insulation. Thermostat 72°C is mounted as standard.

 

Laddomat 21 paskirtis:

Leisti katilui pasiekti aukštą darbinę temperatūrą iškart po uždegimo.

  • Šildyti šaltą bako vandenį katilo apačioje, kad jis nesurūdytų.
  • Užpildyti katilą vandeniu maža srove esant aukštai temperatūrai, kad būtų užtikrintas optimalus vandens paskirstymas bake.
  • Perduoti likusią užgesinto katilo šilumą bakui.
  • Išsijungus siurbliui, perduoti katilo šilumą bakui savaimine cirkuliacija.

 

Veikimo aprašymas

Katilo paleidimas
Kad katilas gerai veiktų ir išskirtų mažai nesudegusių medžiagų, jis turi greitai įkaisti iki darbinės temperatūros. Todėl uždegant katilą, iš karto paleidžiamas cirkuliacinis siurblys. Tada šaltas vanduo bako apačioje be reikalo neaušina katilo. Cirkuliacinį siurblį galima paleisti trimis skirtingais būdais. Uždegimas pavaizduotas žemiau esančiame brėžinyje. Siurblys pasileido. Termostatas dar nepradėjo atsidaryti. Cirkuliacinio siurblio sukuriamas vandens slėgis savaiminės cirkuliacijos vožtuvo plokštę laiko uždarytą.

Veikimas
Katilas pasiekė darbinę temperatūrą. Termostatas atsidarė ir leidžia šaltą vandenį iš bako. Įtekančio vandens temperatūra katilo apačioje maždaug 5 -20°C žemesnė už termostato atsidarymo temperatūrą. Kuo didesnis katilo našumas ir aukštesnė ištekančio vandens temperatūra, tuo daugiau šalto vandens įleidžiama iš bako apačios. Dėl to Laddomat 21 gerai veikia bet kokiomis darbo sąlygomis – bet kokie katilai vienodai užpildo baką.

Darbo pabaiga
Baigiant darbą visiškai uždaromas Laddomat 21 apėjimas katilo viršuje. Visas vanduo grįžta į baką, jį užpildydamas.

Savaiminė cirkuliacija užgesinus degiklį
Jeigu dūmtraukyje įtaisytas termostatas ar kitas panašus įtaisas, jis sustabdo siurblį vos tik užgesus katilui. Tuomet šaltas vanduo iš radiatorių savaime grįžta į katilo apačią, o sukaupta katilo šiluma perduodama į bako viršų, ir namas geriau šildomas. Sustabdyti siurblį baigus šildymą reikia tam, kad karštas vanduo katile nesimaišytų su šaltu radiatorių vandeniu iki termostato užsidarymo temperatūros. Jeigu bakas įšyla iki 90°C, o termostatas užsidaro esant 75°C temperatūrai, tai neišjungus siurblio visas bakas atvėstų iki šios temperatūros.

Savaiminė cirkuliacija dingus įtampai
Dingus įtampai, savaiminė cirkuliacija prasideda pro lengvai atsidarantį atbulinį vožtuvą, jei tik bako vanduo yra šaltesnis už katilo vandenį. Savaiminė cirkuliacija atsiranda dėl to, kad karštas vanduo yra lengvesnis už šaltą. Jei visas bakas įkaitęs iki pat apačios, savaiminė cirkuliacija nevyksta, ir katilas dar gali užvirti. Kad taip neatsitiktų, reikia pro sistemos užpildymo čiaupą katilo apačioje įleisti truputį šalto vandens. Ilgam atjungus įtampą, savaiminė cirkuliacija gali šildyti visą namą, jei gerai parinkti vamzdžių nuolydžiai ir matmenys. Katilas turi būti kaitinamas tiek, kad savaiminė cirkuliacija pajėgtų karštą vandenį perkelti į plėtimosi baką.