Elonika gyvatukai

logo-elonika

 

Elonika, tai lietuviška gamybos įmonė. Gamintojo tinklapis - www.elonika.lt

 

Gamina kilpinius gyvatukus - iki 1 metro pločio, o atstumą tarp pajungimo centrų galima padidinti arba sumažinti 30 mm nuo mūsų standartinių matmenų.

Gamina kopetėlių tipo rankšluosčių džiovintuvus gaminame pageidaujamo pločio, o aukštį rekomenduojame pasirinkti iš mūsų standartinių: 655 mm, 870mm, arba 1200mm. Tuo atveju, kai kopėtėlės buvo pajungtos įstryžai, pagaminame tokio pat aukščio kopetėles. Laikiklių vietas, jei įmanoma, pritaikome taip pat pagal buvusias vietas.

Gamina gyvatukus ir kopetėles, kuriuos gali padengti blizgančia chromo danga arba nudažyti milteliniu būdu bet kokia RAL paletės spalva. Taip pat ta pačia danga ar spalva padengiame ar nudažome ir pajungimo detales bei armatūrą. Pateikiant spec. užsakymą, prašome pateikti tikslų brėžinį, arba pati prakiurusį gyvatuką.

  

Šiuo metu taikomos spec nuolaidos visam Elonika rankšluosčių džiovintuvų asortimentui. Papildomos nuolaidos priklauso nuo kiekio, gebėjimo derėtis, pasirinkto gamintojo bei specialių gamintojų akcijų. Tikslių kainų paskaičiavimų teirautis įmonės kontaktais.

 

Prekes pristatome visoje Lietuvoje

 

 

KAINYNAS

Elonika rankšluosčių džiovintuvų kainynas nuo 2022 ATIDARYTI

Rankšluosčių džiovintuvų priedų kainynas ATIDARYTI

 

 

ARCHYVAS

Elonika rankšluosčių džiovintuvų kainynas 2021 ATIDARYTI

Elonika rankšluosčių džiovintuvai. Kainynas 2019 ATIDARYTI

Elonika rankšluosčių džiovintuvai. Katalogas 2018 ATIDARYTI

Elonika gyvatukų kainynas - katalogas 2017 ATIDARYTI

 

 

Renkantis gyvatuką vonios kambariui, pirmiausia reikia išsiaiškinti, į kokią sistemą jis bus jungiamas:

1. Į atvirą karšto vandens cirkuliacinę sistemą, kuomet gyvatukas šyla žiemą ir vasarą nuo tiekiamo buitinio karšto vandens. Kadangi Lietuvoje naudojamas geriamas karštas vanduo yra išgaunamas iš požeminių šaltinių, todėl jis turi daug ištirpusių kalcio ir magnio druskų (kietas vanduo yra labai agresyvus metalų korozijos atžvilgiu), be to jis yra prisotintas deguonies ir yra 60º C temperatūros. Dėl šios priežasties į tokią sistemą galima montuoti tik kilpinius (bangų formos) gyvatukus, pagamintus iš vario, žalvario ir nerūdijančio plieno, kurie neturi suvirinimo siūlių, arba kopėtėlių tipo rankšluosčių džiovintuvus, pagamintus iš vario, bronzos ar žalvario. Negalima montuoti paprasto plieno rankšluosčių džiovintuvų. Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai irgi į tokią sistemą netinka, nes jie turi suvirinimo siūles, kurias paveikia korozija.

2. Į uždarą centrinio šildymo sistemą, kuomet gyvatukas šildo tik šildymo sezono metu, galima montuoti bet kokio metalo ir tipo rankšluosčių džiovintuvą, nes šildymo sistemoje naudojamas nudruskintas vanduo, dažnai į jį dedama korozijos inhibitorių ir jis neprisotintas deguonies. Kad šioje sistemoje rankšluosčių džiovintuvas šildytų ir vasarą, galimas kombinuotas šildymo variantas: žiemą džiovintuvas šyla nuo šildymo sistemos, o vasarą – nuo įmontuoto elektrinio kaitintuvo. Plačiausiai naudojami taupūs kaitintuvai su termoreguliatoriumi, kuris leidžia nustatyti ir palaikyti rankšluosčių džiovintuvo vandens pageidaujamą temperatūrą. Pagrindinė taisyklė: kombinuotam šildymui galima instaliuoti tik kopetėlių tipo rankšluosčių džiovintuvus ir negalima kilpinių gyvatukų.

Galimi 2 kombinuoto šildymo instaliavimo variantai:

a) Kai vandens padavimas ir grįžimas vyksta per specialų vienvamzdį mazgą, montuojamą kairėje arba dešinėje kopėtėlių pusėje (atstumas tarp pajungimo vamzdžių 40 arba 50 mm), kitoje kopetėlių pusėje tiesiogiai įmontuojant kaitintuvą.

b) Kai vandens padavimo ir grįžimo išvadai montuojami tiksliai pagal kopėtėlių kolektorinių vamzdžių centrus. Tuomet į vieną kopėtėlių pusę per trišakį montuojamas kaitintuvas, o į kitą pusę – balansinis ventilis (dažniausiai kampinis, kadangi jo pasukimo rankenėlė tuomet neišsikiša į priekį, o yra lygiagrečiai horizontaliems kopėtėlių vamzdeliams).

Abiem instaliavimo variantais, pasibaigus šildymo sezonui ir prieš jungiant elektrinį šildymą, reikia užsukti vieną balansinį ventilį ( bet kurį iš pajungimo mazge esančių) arba tą, kuris sumontuotas tiesiogiai prie kopėtėlių (b) pajungimo variante.

Montuojant kombinuotą šildymą, kaitintuvą į kopėtėles galima įsukti tiek kairėje, tiek dešinėje pusėje. Jei galimas pusės pasirinkimo variantas, tai elektros lizdą ir kaitintuvą reikia montuoti tolimesnėje pusėje nuo kriauklės, vonios ar dušo kabinos krašto, kadangi kombinuotas gyvatukas jau yra elektrinis prietaisas ir jam taikomos elektrosaugos taisyklės, reikalaujančios, kad bet koks elektros prietaisas butų montuojamas ne arčiau kaip 60cm nuo kriauklės, vonios ar dušo kabinos krašto. Pagal elektrosaugos taisykles visi vonios kambario elektros lizdai turi būti pajungiami per srovės nuotėkio 15 mA skirtuminę relę.

3. Šildymas vien elektra. Tuomet tinka visi mūsų gaminami kabelinio šildymo rankšluosčių džiovintuvai EE.. tipo, arba bet kurios kopėtėlės gali būti užpildomos specialiu šildymo sistemoms skirtu skysčiu ir įmontuojamas kaitintuvas su termoreguliatoriumi.

Atkreipiame dėmesį, kad žalvarinių rankšluosčių džiovintuvų, sumontuotų į karšto vandens cirkuliacinę sistemą, korozinis atsparumas smarkiai sumažėja, jei ant jų atsiranda net ir kelių mV dydžio potencialų skirtumas. Vykstant elektrocheminei korozijai, cinkas yra "išplaunamas" iš žalvario ir dėl to žalvaris darosi porėtas. Kad to išvengti rekomenduojame įžeminti stovą, arba vamzdyną prie kurio prijungtas gyvatukas. UAB "Elonika" gyvatukų ir kopėtėlių gamybai naudoja specialios sudėties žalvarį, keliasdešimt kartų sulėtinantį išcinkavimo procesą...